Kalakukkokilpailuun saapuneiden lokien tilanne 12.5.2011 klo 12:00 SA

Lataa uusin loki (12.5.) Excel-taulukkona (25 kt) »

Lataa vanha loki (10.5.) Excel-taulukkona (25 kt) »
Lataa vanha loki (5.5.) Excel-taulukkona (25 kt) »
Lataa vanha loki (3.5.) Excel-taulukkona (20 kt) »
Lataa vanha loki (1.5.) Excel-taulukkona (15 kt) »
Lataa vanha loki (29.4.) Excel-taulukkona (15 kt) »
Lataa vanha loki (27.4.) Excel-taulukkona (16 kt)»

Jos olet lähettänyt lokisi ennen tarkistuspäivämäärää, eikä tuloksesi silti näy tässä listassa, otathan yhteyttä sähköpostiosoitteeseen kalakukko [ät] oh7ab.fi ! Kiitos.

SSB
a) Yleisluokka, yli 100 W (”Ison tehon luokka”)
OH1F (OH1TM) Timo Pohjola SA 218
OH2BU Jari Jussila UU 205
OH6KZP Kim Östman UU 195
OH6RE Ari Siltasalmi KE 186
OH5UX Jaakko Rantala KL 183
OG1A (OH1JP) Pentti Huovinen VA 182
OH2MZB Pasi Vesterinen UU 165
OH1B (OH1BOI) Jari Talkara VA 149
OH7UE Mauno Hirvonen PK 148
OG1T (OH1TIN) Ismo Nurmi VA 140
OH7MJU Vilho Partanen PK 93
OH7MP Pentti Malinen PK 86
OH8JT Juhani Tolonen PP 40
b) Yleisluokka, 100 W tai alle
OH6QR Ville Manninen EP 196
OH8L (OH8LQ) Jari Ojala PP 180
OH2T (OH2KW) Arto Liimatta UU 178
OH6EI Tomi Ylinen EP 156
OH5KIZ Marita Ritmala-Castren KL 148
OH5NE Orvo Arkko EK 144
OH7BX Pauli Laukkanen UU 142
OH6KS (OH3BJL) Kari Salminen KE 137
OI3V (OH3LMG) Timo Järvi PM 132
OH3MC Harri Painilainen KT 132
OH3LB Veikko Kuumola EP 128
OH1OR Martti Korpelainen SA 127
OH3LS Seppo Kaisko PM 122
OH7FAE Petri Ikonen PK 115
OH0RJ Lasse Nikko AL 111
OH2CI Riku Lehmusoksa UU 109
OH7MFO Timo Ruotsalainen PS 100
OH3LUL Jorma Korpisaari PM 87
OH7QV Paavo Myöhänen PS 82
OH1UP Erkki Suikki VA 80
OH1TS Antti Honkasaari VA 79
OH3MF/9 Rauno Aalto LA 72
OH6ALPO Alpo Haapasaari PO 69
OH4MM Matti Muinonen ES 58
OH6GFI Olavi Vähämäki PO 54
OH8KVA Jarmo Blomster PP 51
OG4T (OH4MFA) Jukka Tarvainen ES 34
OH6LRL Ragny Mutka KP 33
OH6XY Hessu Ikäheimo UU 23
OH9KBB Sulo Impiö LA 18
OH2NAF Tuomo Anttila UU 18
OH7GGX Reijo Mantsinen PK 13
c) Perusluokka
OH3JKV Heikki Leppäjärvi PM 146
OH6HLH Hannu Virtanen KE 129
OH8JGQ Tuomas Kepanen PP 77
OH3AD (OH7MRU) Pekka Leinonen KT 73
OH6FTR Risto Pölkki KE 42
OH2FXD Mikko Lähteenmäki UU 28
OH4TOM/p Tom Sundberg ES 35
OH6JAB Pauli Salonen KE 24
OH2FVI Sari Jouhki PK 19
d) MultiMulti-luokka (asemien tai operaattoreiden määrää ei ole rajoitettu)
e) Single band 80 m
OH4KA Kari Matilainen ES 139
OH6Y (OH6FMG) Timo Hakala EP 101
OH2LU Tapani Juhola UU 85
OH3KR Mikko Lusa PO 72
OH2FVI Sari Jouhki PK 19
OH1BV Teuvo Kaistila VA 13
OH1MK Maya Kaistila VA 15
f) Single band 40 m
OH2BP Kari Hirvonen UU 111
OH5R (OH5TQ) Pertti Paalanen KL 104
OH9R Matti Alatalo LA 102
OH2HAN Simo Sorvari PK 35
OH2BV Tor-Björn Nylund UU 35
OH8VQ Markku Koponen KL 25
OH2NAF Tuomo Anttila UU 18
OH2LNH Heikki Hokkanen UU 9
g) QRP-luokka, teho 5 W tai alle
OH1FEB Raimo Laine VA 55
OH8TG Yrjö Perkiö KU 45
h) Uusien amatöörien luokka (ensimmäinen lupa tullut 1.1.2010 jälkeen)
OH6FTR Risto Pölkki KE 42
OH2FXD Mikko Lähteenmäki UU 28
OH4TOM/p Tom Sundberg ES 35
OH2FVI Sari Jouhki PK 19
i) ”Second operator” – luokka (operaattorilla ei radioamatöörin pätevyyttä)
j) Portable/mobile-luokka (asema irti valtakunnanverkosta)
OG4T (OH4MFA) Jukka Tarvainen ES 34
OH4TOM/p Tom Sundberg ES 35
OH2BFS/M Pekka Sevanto PS 17
OH4MCV/M Osmo Kiiski ES 15
OH2JLN/M Pentti Rantala UU 12
k) ”Minun tuntini” – henkilöille, joiden työskentelyaika on rajoittunut yhteen tuntiin tai vähempään. Yhtäjaksoisen ajan voi valita vapaasti kilpailuajan sisältä.
OH2BCD Juhani Kaiturinmäki UU 66
OH2PQ/4 Kari-Pekka Ano ES 54
OG4T (OH4MFA) Jukka Tarvainen ES 34
OH6TN Toni Kaartinen EP 43
OH1TD Toni Karvo VA 43
OH2HAN Simo Sorvari PK 35
OH6JAB Pauli Salonen KE 24
OH2NAF Tuomo Anttila UU 18
OH2FVI Sari Jouhki PK 19
Check log
1 OH1NX Timo Salomaa VA
2 OH6PA Ben Nyberg PO
3 OH4QN Pekka Wahlman KL
CW
a) Yleisluokka, yli 100 W (”Ison tehon luokka”)
OH2BU Jari Jussila UU 130
OH6CT Olli Tuppurainen PP 131
OH1F (OH1TM) Timo Pohjola SA 139
OH1WZ (OH6KZP) Kim Östman UU 127
OG1A (OH1JP) Pentti Huovinen VA 113
OH1B (OH1BOI) Jari Talkara VA 119
OH6MW Ari Vepsäläinen UU 113
OH5UX Jaakko Rantala KL 107
OH6RE Ari Siltasalmi KE 101
b) Yleisluokka, 100 W tai alle
OH8L (OH8LQ) Jari Ojala PP 129
OH2T (OH2KW) Arto Liimatta UU 124
OH5UFO (OH1TN) Reino Anttonen PM 122
OH6QR Ville Manninen EP 120
OH6EI Tomi Ylinen EP 119
OH7BX Pauli Laukkanen UU 113
OG4T (OH4MFA) Jukka Tarvainen ES 113
OH4RW Markku Säämänen ES 110
OH3MC Harri Painilainen KT 109
OI3V (OH3LB) Veikko Kuumola EP 104
OH5NE Orvo Arkko EK 100
OH3HTR Kari Juntunen KT 99
OH0RJ Lasse Nikko AL 91
OH7FKV Sebastian Ossi PS 77
OH3MF/9 Rauno Aalto LA 69
OH2LNH Pentti Rantala UU 56
OH7MFO Timo Ruotsalainen PS 55
OH8KVA Jarmo Blomster PP 54
OH1TS Antti Honkasaari VA 53
OH1UP Erkki Suikki VA 51
OH6XY Hessu Ikäheimo UU 36
c) Perusluokka
OH8FKU Mikko Silvola PP 124
OH8JGQ Tuomas Kepanen PP 3
d) MultiMulti-luokka (asemien tai operaattoreiden määrää ei ole rajoitettu)
e) Single band 80 m
OH6VP Terho Ikäheimonen KE 65
OH2FHN Leevi Valkeavirta UU 36
OH2GO Erkki Lestinen UU 7
f) Single band 40 m
OH2LU Tapani Juhola UU 63
OH8UV Markku Korhonen KU 59
OH5UQ Paavo Miettinen EK 57
g) QRP-luokka, teho 5 W tai alle
OH8WW Jari Hakala PP 94
OH6DC/p Jari Vainio VA 71
OH3LS Seppo Kaisko PM 64
OH8VQ Markku Koponen KL 44
OH5KUY Ari Riikonen ES 44
h) Uusien amatöörien luokka (ensimmäinen lupa tullut 1.1.2010 jälkeen)
i) ”Second operator” – luokka (operaattorilla ei radioamatöörin pätevyyttä)
j) Portable/mobile-luokka (asema irti valtakunnanverkosta)
OG4T (OH4MFA) Jukka Tarvainen ES 113
OH6DC/p Jari Vainio VA 71
OH4MCV/M Osmo Kiiski ES 15
k) ”Minun tuntini” – henkilöille, joiden työskentelyaika on rajoittunut yhteen tuntiin tai vähempään. Yhtäjaksoisen ajan voi valita vapaasti kilpailuajan sisältä.
OH2BBM/8 Olli Rissanen PP 24
OH6TN Toni Kaartinen EP 20
Check log
OH1NX Timo Salomaa VA
OH6PA Ben Nyberg PO
RTTY
a)    Yli 100 W,
OG4X (OH1MA) Jaakko Silanto VA 38
OH2BP Kari Hirvonen UU 37
OH7MJU Vilho Partanen PK 37
OH8A  (OH8WW) Jari Hakala PP 35
OH6RE Ari Siltasalmi KE 30
OH5UX Jaakko Rantala KL 30
OH6XY Hessu Ikäheimo UU 34
OH4KA Kari Matilainen ES 33
OH2BU Jari Jussila UU 28
OH2MZB Pasi Vesterinen UU 31
OH7JJT Tommi Holopainen PK 26
OH7JH Juha Hulkko PK 29
b)    Max. 100 W,
OH7FAE Petri Ikonen PK 33
OH2LU Tapani Juhola UU 34
OI3V (OH1MKV) Matti Sivula PM 31
OH8KVA Jarmo Blomster PP 31
OH6HLH Hannu Virtanen KE 28
OH1TN Reino Anttonen PM 31
OH8KVY Marko Juuso PP 25
OH2LNH Heikki Hokkanen UU 7
c)     ”Elämäni ensimmäinen RTTY-kilpailu”, joka on tarkoitettu niille, joita RTTY-kilpailut ovat aina kiinnostaneet, mutta jotka eivät vielä oikeasti ole niihin osallistuneet. Muutama aiempi kokeilu eivät estä tähän luokkaan osallistumista.
OH6K (OH6FSG) Kari Viitamäki KE 26
OH7GGX Reijo Mantsinen PK 12
d)    Uusien amatöörien luokka (ensimmäinen lupa tullut 1.1.2010 jälkeen)
Check log
OH6CT Olli Tuppurainen PP
OH6PA Ben Nyberg PO